Położenie

godz. 1000 - kl. 0-3 Publiczna Szkoła Podstawowa nr 4
godz. 1100 - kl. 1-3 Publiczne Gimnazjum nr 2
Ekopracownia
Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”
AKCJA CHARYTATYWNA - POMOC DLA ZUZI
Nasza szkoła w porozumieniu z Mamą Zuzi i za zgodą Pani Dyrektor przystąpiła do charytatywnej akcji zbierania i przekazywania plastikowych nakrętek po wodach, płynach, szamponach, zatyczki, korki, przykrywki, dekle, opakowania po jajkach-niespodziankach, łyżeczki, miarki np. do mleka, syropu, korki z butli gazowych oraz inne elementy plastikowe, które są oznaczone (najczęściej w trójkącie) dużymi literami: PP, PE, LDPE, HDPE - tylko te oznaczenia!
Wszystkie wymienione plastikowe przedmioty można przekazywać paniom: mgr Alinie Płaszczyńskiej, mgr Beacie Miarce i mgr Elżbiecie Kapeli.
Szczegółowe informacje o akcji charytatywnej można znaleźć na stronie:
www.zuziapokora.blogspot.com

aplaszczynska dnia 22.09.2014 12:14 · Drukuj
Wywiadówka

Uwaga!

W dn. 23 września 2014 r. (we wtorek) odbędzie się pierwsza WYWIADÓWKA

- o godz. 16.30 dla szkoły podstawowej,
- o godz. 17.30 dla gimnazjum,

na którą serdecznie zapraszamy.

aszwedzik dnia 21.09.2014 19:48 · Drukuj
Zapasy w Raciborzu i podium!

Uczeń naszego gimnazjum i zawodnik ZKS Radomsko - Patryk Wodo zajął w kategorii do 100 kg II. miejsce podczas Memoriału im. Piotra Starzyńskiego - Ogólnopolskiego Turnieju Kwalifikacyjnego Młodzików w Zapasach w Stylu Klasycznym.

Zawody odbyły się w dniach 19 r11; 20 września w Raciborzu.
Patryk zaprezentował się z bardzo dobrej strony. Przegrał tylko z Arturem Muszalakiem z Athletic Wola Krzysztoporska, który jest od niego starszy o rok.

W dniach 3 - 4 października w Hali Sportowej w Radomsku odbędą się Mistrzostwa Polski Juniorów w Zapasach w Stylu Klasycznym. Początek walk o godz. 9.00.
Wszystkich miłośników sportu serdecznie zapraszamy.

aszwedzik dnia 21.09.2014 19:43 · Drukuj
Zajęcia terenowe w Niesulowie
W pierwszym dniu tegorocznej akcji "Sprzątanie świata'2014" - 19.09.2014 r. piątoklasiści z naszej Czwórki wyjechali na zajęcia terenowe do Nadleśnictwa Gidle w Niesulowie. Wycieczkę zorganizowały wychowawczynie: p. M. Terka i p. A. Szwedzik.

Nasz przewodnik - leśnik zapoznał uczniów z zasadami obowiązującymi w lesie, a następnie poprowadził przez las ścieżką edukacyjną. Wszyscy podziwiali piękno jesiennego lasu, zbierali grzyby, nasłuchiwali sójki, która ostrzegała zwierzęta przed niebezpieczeństwem i zdobywali nowe doświadczenia.
Taka lekcja przyrody z pewnością przypadła do gustu tym uczniom, którzy nie lubią siedzieć nad książką.
Po powrocie do nadleśnictwa obejrzeliśmy film "Lasy Państwowe", a na zakończenie piekliśmy kiełbaski i graliśmy w piłkę.
W nagrodę za właściwe zachowanie w lesie wszyscy uczniowie otrzymali notesy i długopisy ufundowane przez Nadleśnictwo Gidle, zaś szkoła - atlas o lasach w naszej okolicy.

aszwedzik dnia 21.09.2014 12:35 · Drukuj
Sprzątanie świata - Polska 2014

Tradycyjnie w trzeci weekend września uczestniczyliśmy w akcji "Sprzątanie świata".
W tym roku 19.09.2014 r. w sprzątaniu wzięło udział 9 wybranych klas - ze szkoły podstawowej i gimnazjum - którzy pod opieką nauczycieli sprzątali wskazany teren w okolicach szkoły. Do trójkolorowych worków zbierano papiery, folie, plastiki, szkło; udało się zebrać 40 worków.
Przypomnijmy, że "Sprzątanie Świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska "Clean up the World" wywodzącego się z Australii.
Jej celem jest promowanie nieśmiecenia, edukacja odpadowa oraz inicjowanie działań, dzięki którym zmniejszy się nasz negatywny wpływ na środowisko.

aszwedzik dnia 21.09.2014 12:20 · Drukuj
Nauka przez zabawę w 1a
W czwartek (18 września) uczniowie klasy I a uczestniczyli w ciekawych zajęciach.
Podczas zabawy w małej sali gimnastycznej sprawdzali znajomość znaków drogowych oraz zasad poruszania się po ulicy pieszych i samochodów. Dzieci ustawiły na planszach własnoręcznie wykonane znaki, po ulicach jeździły samochodziki i spacerowały ludziki lego, lalki, pingwinki...
Zabawa była super! Dzieci znają się na rzeczy.
Lekcję-zabawę przygotowała p. J. Gąćkowska.

aszwedzik dnia 21.09.2014 11:49 · Drukuj
Strona 1 z 321 1 2 3 4 > >>