Położenie

Gadżet
Zegar & Kalendarz
Ekopracownia
Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”
Świąteczne dni wolne
Uwaga!

Od 17 do 22 kwietnia 2014 r. trwa wiosenna przerwa świąteczna w szkole.

Do szkoły przychodzimy dopiero 23.04.2014 r. /w środę/, a uczniowie klas III gimnazjum piszą pierwszy egzamin - część humanistyczną.

aszwedzik dnia 16.04.2014 22:31 · Drukuj
Wielkanocny apel
16.04.14
W ostatni dzień pobytu w szkole przed świąteczną przerwą, pierwszaki pod kierunkiem p. Danuty Proszowskiej i p. Beaty Miarki przygotowały apel o tematyce świątecznej.

Dzieci przypomniały piękne polskie tradycje i zwyczaje związane z Wielkanocą, wspomniały również o symbolice święconych pokarmów.

Spotkanie zakończyliśmy życzeniami:

"Zdrowia, szczęścia, humoru dobrego,
stołu pięknego i obfitego.
Dobrego dyngusa, smacznego jajka
i niech te święta będą jak bajka."

aszwedzik dnia 16.04.2014 22:22 · Drukuj
Drugi dzień recytatcji w MDK
15.04.2014 r. w MDK trwał konkurs recytatorski dla uczniów gimnazjów.
Naszą szkołę reprezentował zespół mieszany, damsko-męski.
W tym składzie dziewczęta okazały się najlepsze i docenione.

Agata Dziegieć z kl. 1a zajęła III. miejsce, zaś Aleksandra Droś z kl. 3a i Weronika Kierlik z kl. 2a - wyróżnienie.

Wielkie brawa również dla Jakuba Krupińskiego, który miał bardzo dobry występ, niestety, niedoceniony przez jury.
Gratulujemy!

aszwedzik dnia 15.04.2014 19:38 · Drukuj
"Bezpieczna szkoła" na plastyce
W lutym i marcu bieżącego roku szkolnego uczniowie klas pierwszych i trzecich gimnazjum starali się za pomocą znaków i symboli plastycznych pokazać niebezpieczne i lekkomyślne zachowania młodzieży.

Wykonane przez nich plakaty nie tylko ukazują problem agresji, braku tolerancji i szacunku dla bliźniego - ale i ostrzegają koleżanki i kolegów przed konsekwencjami nieodpowiednich zachowań oraz różnego rodzaju nałogami i uzależnieniami.

Prace plastyczne powstały w ramach programu "Bezpieczna szkoła - bezpieczny uczeń" na lekcjach plastyki oraz zajęciach artystycznych z zakresu plastyki pod kierunkiem mgr Elżbiety Nowak. Niektóre z nich można podziwiać w pracowni plastycznej na wystawie pod tytułem "Nie zachowuj się w ten sposób!".

aszwedzik dnia 15.04.2014 19:33 · Drukuj
Międzyszkolny konkurs plastyczny w świetlicy
11.04.2014 r. w świetlicy szkolnej odbył się już III Międzyszkolny Konkurs Plastyczny "Wiosenne Inspiracje", zorganizowany przez wychowawców świetlicy: p. Monikę Marat-Fortunę i p. Jacka Tonderę.
Konkurs polegał na wykonaniu pracy plastycznej o tematyce wielkanocnej dotyczącej tradycji i obrzędów świątecznych.
W konkursie wzięli udział uczniowie z klas I-III szkoły podstawowej.

Wyniki:
I. m. - Klaudia Kmieć PSP nr 3
II. m. - Amelia Strzebiecka PSP nr 2
III. m. - Mateusz Król PSP nr 4
wyróżnienia: Klaudia Stelmaszczyk PSP nr 8 i Magda Gębicz PSP nr 5.

Gratulujemy!
Wszystkie prace trafiły na wystawę pokonkursową w świetlicy.

aszwedzik dnia 15.04.2014 17:10 · Drukuj
Wielkanocnie na zajęciach u reedukatora
Wielkanoc zbliża się do nas dużymi krokami...

Dlatego też p. Ewelina Nita postanowiła wspólnie z uczniami uczęszczającymi na zajęcia korekcyjno - kompensacyjne wzbogacić gabinet w ozdoby świąteczne.
Wszyscy ochoczo zabrali się za wycinanie jajek wielkanocnych, a następnie ich kolorowanie. Każdy miał do dyspozycji kolorową bibułę, plastelinę oraz kredki.
Uczniowie usprawniali w ten sposób koordynację wzrokowo - ruchową oraz spostrzegawczość

Poza wystawą pisanek kolorowanych przez dzieci, gabinet zdobią także wielkanocny stroik oraz bukiet kwiatów w wiosennych kolorach.
Poniżej prezentujemy efekty naszej pracy.

aszwedzik dnia 15.04.2014 17:02 · Drukuj
Strona 1 z 289 1 2 3 4 > >>