Położenie

Gadżet
Zegar & Kalendarz
Ekopracownia
Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”
Jubileusz 40-lecia szkoły muzycznej
20.11.2014 r. odbyła się uroczystość 40-lecia Państwowej Szkoły Muzycznej I. stopnia im. Grażyny Bacewicz w Radomsku.

Wielu naszych uczniów oraz absolwentów jest również wychowankami szkoły muzycznej.
Jesteśmy niezwykle dumni, mogąc podziwiać ich dokonania i kibicować ich sukcesom.
Przyłączamy się do serdecznych życzeń powodzenia w dalszym kształceniu wybitnych radomszczan.

Na zdj. Dominik Fronczyk z kl. 6b, Julia Jaguścik z kl. 5b i Alicja Gaik z kl. 5b podczas występu na gali jubileuszowej w szkole muzycznej.

aszwedzik dnia 20.11.2014 22:34 · Drukuj
Mały Samorząd ogłasza
Uwaga!
Mały Samorząd ogłasza zbiórkę karmy dla zwierząt w schroniskach.
Można przynosić karmę suchą i w puszkach.
Członkowie Małego SU będą zbierać karmę co tydzień - w każdą środę.
Zbiórka potrwa do 15 grudnia.
Zachęcamy do udziału w akcji!

aszwedzik dnia 20.11.2014 22:22 · Drukuj
Fluoryzacja
Uwaga!
W nadchodzącym tygodniu od 24 do 28 listopada w naszej szkole odbędzie się fluoryzacja zębów.
Przypominamy o posiadaniu szczoteczek do zębów (jeśli ktoś jeszcze nie ma)!

aszwedzik dnia 20.11.2014 22:16 · Drukuj
"Bo wszystkie dzieci nasze są!"

20.11. 2014 r. po raz pierwszy obchodzony jest Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka; jest to również 25. rocznica uchwalenia Konwencji o prawach dziecka.
Dzień ten ma zwracać uwagę na podmiotowość dzieci i przypominać, że to Polska była inicjatorem uchwalenia konwencji.
Sejm ustanowił 20 listopada Ogólnopolskim Dniem Praw Dziecka na wniosek rzecznika praw dziecka Marka Michalaka.
"Młodym ludziom musimy mówić o prawach i odpowiedzialności za siebie i drugiego człowieka. Bo każdy człowiek ma prawa. Młodzi muszą wzrastać w przekonaniu, że nie są bezludnymi wyspami, gdzieś osadzonymi, ale obok nich są inne dzieci, inna młodzież, inni dorośli - rodzice, nauczyciele" - zaznaczył rzecznik.

aszwedzik dnia 20.11.2014 22:08 · Drukuj
Łyk kultury w Domu Kultury
20.11.2014 r. uczniowie klas I gimnazjum wybrali się z nauczycielkami języka polskiego do MDK w Radomsku na spektakl pt. "Mały Książę".

"Mały Książę" (fr. Le Petit Prince) - książka Antoine'a de Saint-Exupéry'ego została wydana w roku 1943. Przetłumaczono ją na ponad 270 języków i dialektów, sprzedano w ponad 140 milionach egzemplarzy, należy do klasyki światowej literatury.

"Dobrze widzi się tylko sercem, najważniejsze jest niewidoczne dla oczu" - to chyba najbardziej znane zdanie na świecie, wielokrotnie cytowane w różnych kontekstach.

"Mały Książę" jest pozycją szczególną również w twórczości Exupéry'ego. To jedyna książka, której nadał formę baśni i którą sam zilustrował.

aszwedzik dnia 20.11.2014 21:41 · Drukuj
Rodzino. Trzymaj Formę!
19.11.2014 r. odbył się w naszej szkole konkurs wiedzy o tematyce zdrowotnej pt. "Rodzino. Trzymaj Formę!", przygotowany pod kierunkiem p. Anetty Łacisz - koordynatorki programu.
Celem programu jest edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej i ich rodzin.

Wyniki konkursu:
Kategoria - szkoła podstawowa