Położenie

Gadżet
Zegar & Kalendarz
Ekopracownia
Utworzenie pracowni zrealizowane przy udziale środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Moja wymarzona ekopracownia”
SZKOLENIE NAUCZYCIELI
W dniach 18 i 19 października p. Alina Płaszczyńska i p. Marzenna Musiał uczestniczyły w szkoleniu dla nauczycieli w ramach Programu MISTRZOWIE KODOWANIA, które odbyło się w jednej ze szkół na terenie Warszawy. Pod opieką doświadczonych trenerów zdobywały umiejętności programistyczne, aby móc później prowadzić szkolenia dla naszych uczniów z klas IV-VI szkoły podstawowej. W czasie szkolenia panowała niezwykle życzliwa atmosfera, która sprzyjała nauce programowania i zdobywania nowych umiejętności w języku programowania dla dzieci jakim jest Scratch.
"Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się – obok języka ojczystego i jednego języka obcego – trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.
(http://mistrzowiekodowania.pl/programowanie-jako-jezyk-przyszlosci/)
Obecnie nauczycielki organizują dwie grupy uczniów z klas IV -VI, z którymi będą realizować scenariusze w Scratchu czyli uczyć programowania w tym języku. Uczniowie będą tworzyć historyjki, gry i animacje, a następnie będą się dzielić z innymi dziećmi na całym świecie. (Szczegóły http://scratch.mit.edu/)

aplaszczynska dnia 23.10.2014 09:36 · Drukuj
Białe kruki w naszej bibliotece
Biały kruk to stały związek frazeologiczny oznaczający rzecz unikatową, rzadką, osobliwą, a stosowany głównie w bibliotekarstwie w odniesieniu do rzadkich, cennych książek, zwykle starodruków.

Kruki mają czarne upierzenie, więc to metafora - oksymoron, wskazuje na nietypowy okaz.

Pani Anna Śliwakowska zaprasza na wyjątkową wystawę w Miesiącu Bibliotek Szkolnych.
W gablotach na korytarzu przy szkolnej bibliotece można podziwiać białe kruki szkolnego księgozbioru, czyli najstarsze egzemplarze książek, m.in. "Listy z podróży" Henryka Sienkiewicza - wydanie z 1894 r. oraz "Napoleona I" Karola Landmanna - wyd. z 1905 r.

aszwedzik dnia 22.10.2014 18:53 · Drukuj
Zajęcia czytelnicze w szkolnej czytelni
W środy, na 5. godzinie lekcyjnej w szkolnej czytelni odbywają się zajęcia rozwijające zainteresowania czytelnicze uczniów kl. III szkoły podstawowej.
Zajęcia prowadzi nauczyciel bibliotekarz p. Lilla Rutkowska.

Dzisiaj podejrzeliśmy, jak trzecioklasiści wykonywali ilustracje do przeczytanych utworów.

aszwedzik dnia 22.10.2014 18:50 · Drukuj
Dzień Papieski w naszej szkole
„Tutaj wszystko się zaczyna”.
Tutaj, czyli w szkole, z którą każdy Polak wiąże swoje wspomnienia z dzieciństwa. Właśnie dlatego z okazji XIV Dnia Papieskiego, uczniowie naszej szkoły mogli powrócić do nauczania Jana Pawła II.

„Ufam, że Mnie usłyszą! Trudno by Mi było pomyśleć, żeby jakiekolwiek polskie czy słowiańskie ucho w jakimkolwiek zakątku globu nie mogło usłyszeć słowa papieża Polaka i Słowianina” . Te słowa kierował Jan Paweł II do całego świata. Te słowa stały się przesłaniem przygotowanej przez siostrę Marię Paszko i p. Agnieszkę Głogosz inscenizacji, która przeniosła wszystkich do studia telewizyjnego. Tam gimnazjalni redaktorzy przeprowadzali wywiady z zaproszonymi gośćmi, wspominającymi swoje spotkania z Ojcem Świętym.
Wszyscy uczestnicy mogli zaśpiewać ulubione pieśni papieskie, także „Barkę” przy akompaniamencie gitar i fletu.
Błogosławieństwa relikwiami Świętego Jana Pawła II udzielił ksiądz Artur Stopikowski.

aszwedzik dnia 22.10.2014 18:38 · Drukuj
Stań po zielonej stronie mocy!
Nasza szkoła może pochwalić się certyfikatem potwierdzającym zaangażowanie w ochronę środowiska.

aszwedzik dnia 22.10.2014 18:27 · Drukuj
Projekt "Ja, moja ulica, moj dom, moje życie" podsumowany
20 października podczas spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Radomsku podsumowano działania w ramach projektu MOPS "Ja, mój dom, moja ulica, moje życie. Program Rewitalizacji Społecznej na terenie Miasta Radomska".

Uczestnikami projektu byli mieszkańcy obszaru między ulicami 11 listopada, Kościowa, Krasickiego, Dolną, Kraszewskiego, Moniuszki, Narutowicza, Kościuszki, Sierakowskiego, Brzeźnicką. Główne działania skupiały się na aktywizacji zawodowej i integracji społecznej.
Dodatkowo mieszkańcy mogli korzystać z bezpłatnego poradnictwa prawnego, psychologicznego i pedagogicznego. Dla dzieci przygotowano zajęcia w ramach "Pogotowia lekcyjnego".
Uczestnicy tych zajęć podczas poniedziałkowego spotkania w bibliotece zaprezentowali krótkie przedstawienie pt. "Walka o strefę". Wręczono też nagrody w konkursie plastycznym "Chrońmy Ziemię. Segregujmy odpady".

Miło nam pogratulować udanego występu - wśród młodych artystów nie zabrakło uczniów i uczennic naszego zespołu, zarówno ze szkoły podstawowej, jak i gimnazjum.

aszwedzik dnia 20.10.2014 22:52 · Drukuj
Strona 1 z 327 1 2 3 4 > >>